Akcja "Kompostuj odpady"


Informacja o odbiorze kompostowników w IV turze

06‑06‑2019 11:29:55

 

Informacja o odbiorze kompostowników w IV turze w dniach 11 i 12 czerwca 2019r.

To już ostatnia tura wydawania kompostownika. Proszę o odebranie kompostownika w wyznaczonym terminie. Nie odebranie kompostownika, brak podpisania umowy, brak kontaktu z pracownikiem Referatu Ekologii i Ochrony

Środowiska w terminie do 10 czerwca 2019r. o ewentualnych przeszkodach w jego odebraniu w wyznaczonym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z jego przyznania. Kompostownik otrzymają osoby będące na liście rezerwowej.

W celu otrzymania kompostownika prosimy o przybycie osób, którzy złożyli wniosek i jest osobą, która w urzędzie składała deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Osoby te zostaną poinformowany poprzez system sms o konieczności podpisania dokumentów i terminu i miejsca odbioru kompostownika
 

Osoby zamieszkałe w n/w rejonach otrzymują kompostowniki w IV turze:

 

- w dniu 11.06.2019r. w budynku OSP Męka ul. Torowa 3 będzie zlokalizowany punkt wydawania kompostowników w godz. 9.00 - 19.00 dla mieszkańców z rejonu:
Rejonu 3: Bagienna, Borek, Herbowa, Paszkiewicza, Podgórze, Sosnowa, Torowa, Uniejowska, Wojsławska
Rejonu 8: Andrzejewskiego, Sternfelda, Błonie, Glinianki, Józefiaka, Kamienna, Kościelna, Mączyńskiego, Nadwarciańska, Obwodowa, Piątkowskiej, Równa, Sienkiewicza, Składowa, Strażacka, Sulimierskiego, Widawska, Złota.

- w dniu 11.06.2019r. w budynku OSP Zapusta ul. Ludowa 94 będzie zlokalizowany dodatkowy punkt wydawania kompostowników w godz. 12.00 - 19.00 dla mieszkańców z rejonu:
Rejonu 1: Błotna, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Dworska, Jarzębinowa, Jesionowa, Kręta, Leszczynowa, Lipowa, Ludowa, Miejska, Modrzewiowa, Podmiejska, Polskiej Organizacji Wojskowej, Spokojna, Szlachecka, Świerkowa, Topolowa, Wiejska, Zaścianek.

- w dniu 12 czerwca 2019r. wydawanie kompostowników będzie w godz. 8.00 - 19.30 na Placu Teatralnym w Sieradzu dla mieszkańców, którzy nie odebrali w wyznaczonych terminach kompostowników z wszystkich rejonów oraz osób, które wnioski o ich otrzymanie złożyli po 27 lutym b.r.

Prosimy mieszkańców o podjęcie jak najszybciej decyzji, czy składacie Państwo wniosek o kompostownik lub przekazanie informacji, iż posiadacie własny. Po 17 czerwca pracownicy PK w Sieradzu rozpoczną akcję dostarczania zaczipowanych brązowych pojemników do zbiórki odpadów kuchennych do poseji, które nie zbierają bioodpadów za pomocą kompostownika. Od 1 lipca 2019r. na terenie miasta Sieradza rozpoczyna się obowiązkowa zbiórka odpadów biodegradowalnych, przy pomocy kompostownika lub dodatkowego pojemnika na bioodpady. Kompostownik jest zapakowany w pudełko kartonowe o wymiarach 95x29x41, w którym znajduje się Instrukcja jego użytkowania i złożenia. Prosimy o przybycie w wyznaczonym terminie.

Dotychczasowy system dotyczący odpadów zielonych (trawa, liście i gałęzie drzew, kora drzew) pozostanie bez zmian. Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości można będzie zagospodarować poprzez przekazanie ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4 lub do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Zielonych, funkcjonującego w okresie od marca do listopada zgodnie z harmonogramem.

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Informacja

26‑03‑2019 14:39:08

 

INFORMACJA

BĄDŹ EKO – KOMPOSTUJ ODPADY

Jesteś zainteresowany kompostowaniem odpadów?

Bądź EKO. Włącz się do nowej akcji Urzędu Miasta Sieradza! Mniej zapłacisz za odbierane odpady, wykorzystasz kompost na swoje potrzeby. Wypełnij tylko prosty wniosek i wyślij go lub przynieś do urzędu.

Urząd Miasta Sieradza przewiduje zakup kompostowników o poj. około 700 l z atestem PZH. Umożliwią one przetwarzanie odpadów zielonych i kuchennych, które są idealnym podłożem do własnych ogródków kwiatowych i warzywników.
Pojemnik wykonany będzie z wysokiej, jakości materiału, wyposażony w system napowietrzania, z możliwością regulacji dopływu powietrza w klapie. To z kolei pozwoli na utrzymanie względnie stałej wilgotności podwyższonej temperatury oraz łatwe
i wygodne usuwanie kompostownika.
Warunkiem udostępnienia bezpłatnie kompostownika na odpady biodegradowalne jest:

•    możliwość ustawienia pojemnika w takim miejscu, aby nie stwarzał uciążliwości dla mieszkańców pobliskich posesji,
•    wytwarzanie odpadów zielonych i kuchennych, które ulegać będą biodegradacji,
•    możliwość wykorzystania wytworzonego kompostu we własnym zakresie
•    zobowiązanie się do odbioru kompostownika i prawidłowej jego eksploatacji;

Osoby, które będą korzystały z przydomowych kompostowników będą zwolnione w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej.
Mieszkańców miasta Sieradza zainteresowanych udziałem w akcji „Kompostuj odpady” prosimy o wypełnienie zgłoszenia.
Do każdego kompostownika będzie dołączona instrukcja montażu, obsługi i prawidłowego użytkowania oraz informacje dotyczące jego eksploatacji.
Wypełniony i podpisany wniosek proszę odesłać na adres e-mail Urzędu Miasta Sieradza um@umsieradz.pl
lub dostarczyć w formie pisemnej na adres urzędu: Urząd Miasta Sieradza, pl. Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz do dnia 11.02.2019r.

Kontakt tel. Laura Gwizdała 43/8266141, Urszula Pająk 43/8266139

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
319KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Plik pdf Informacja
22‑01‑2019 14:09:03
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
247KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie

Zgłoszenie

22‑01‑2019 14:09:49
Dokumenty:
Plik docx Zgłoszenie Kompostuj odpady - własny kompostownik.docx
28‑02‑2019 13:58:51
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document
Rozmiar:
13KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Plik pdf Zgłoszenie Kompostuj odpady - własny kompostownik.pdf
28‑02‑2019 13:58:51
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
43KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  22‑01‑2019 13:59:58
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  22‑01‑2019 13:59:58
Data ostatniej aktualizacji:
06‑06‑2019 11:35:50
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie