Akcja "Kompostuj odpady"


Informacja dotycząca wydawania kompostowników III

11‑04‑2019 09:28:28

 

Informacja dotycząca wydawania kompostowników - III tura

Mieszkańcy Sieradza, którzy dołączyli do programu „Kompostuj odpady” będą mogli odebrać swoje kompostowniki. Zanim otrzymają pojemnik, konieczne jest podpisanie umowy, protokołu otrzymania kompostownika.

Umowę można podpisać w dniu odbioru kompostownika w wyznaczonych terminach i miejscach dla mieszkańca. Ważne by była to ta sama osoba, która w urzędzie składała deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wcześniej o konieczności podpisania dokumentów i odbioru kompostownika pracownicy Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska UM Sieradz poinformują zainteresowanych telefonicznie.

Osoby zamieszkałe w n/w rejonach otrzymują kompostowniki w III turze:

- w dniu 29.05.2019r. w budynku OSP Zapusta ul. Ludowa 94 będzie zlokalizowany dodatkowy punkt wydawania kompostowników w godz. 12.00-19.00 dla mieszkańców Rejonu 1: Błotna, Brzozowa, Bukowa, Cisowa, Dębowa, Dworska, Jarzębinowa, Jesionowa, Kręta, Leszczynowa, Lipowa, Ludowa, Miejska, Modrzewiowa, Podmiejska, Polskiej Organizacji Wojskowej, Spokojna, Szlachecka, Świerkowa, Topolowa, Wiejska, Zaścianek.

- w dniu 30.05.2019r. w budynku OSP Woźniki ul. Nadwarciańska 2A będzie zlokalizowany dodatkowy punkt wydawania kompostowników w godz. 12.00-19.00 dla mieszkańców Rejonu 8: Andrzejewskiego, Sternfelda, Błonie, Glinianki, Józefiaka, Kamienna, Kościelna, Mączyńskiego, Nadwarciańska, Obwodowa, Piątkowskiej, Równa, Sienkiewicza, Składowa, Strażacka, Sulimierskiego, Widawska, Złota.

- w dniu 30.05.2019r. w budynku OSP Męka ul. Torowa 3 będzie zlokalizowany dodatkowy punkt wydawania kompostowników w godz. 12.00-19.00 dla mieszkańców Rejonu 3: Bagienna, Borek, Herbowa, Paszkiewicza, Podgórze, Sosnowa, Torowa, Uniejowska, Wojsławska.

Wydawanie kompostowników dla III tury w dniach 29 i 30 maja 2019 r. w godz. 8.00-19.00 na Placu Teatralnym w Sieradzu przewiduje się dla osób, które złożyły wnioski do Urzędu Miasta Sieradza po dniu 27.02.2019 r. z uwagi na konieczność zakupu dodatkowej partii kompostowników. O terminie i miejscu ich odbioru zainteresowani zostaną poinformowani telefonicznie przez pracowników Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza.

Kompostownik jest zapakowany w pudełko kartonowe o wymiarach 95x29x41, w którym znajduje się Instrukcja jego użytkowania i złożenia. Prosimy o przybycie w wyznaczonym terminie.

Urząd Miasta Sieradza nadal przyjmuje zgłoszenia na kompostowniki. Taka informacja pozwoli oszacować kolejne zakupy także brązowych pojemników na bioodpady ( mokre odpady kuchenne) dla osób, które nie będą miały kompostowników. Dotychczasowy system dotyczący odpadów zielonych (trawa, liście i gałęzie drzew, kora drzew) pozostanie bez zmian. Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości można będzie zagospodarować poprzez przekazanie ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4 lub do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Zielonych, funkcjonującego w okresie od marca do listopada zgodnie z harmonogramem.

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Informacja dotycząca wydawania kompostowników II

11‑04‑2019 09:21:52

 

Informacja dotycząca wydawania kompostowników - II tura

Mieszkańcy Sieradza, którzy dołączyli do programu „Kompostuj odpady” będą mogli odebrać swoje kompostowniki. Zanim otrzymają pojemnik, konieczne jest podpisanie umowy, protokołu otrzymania kompostownika.

Umowę można podpisać w dniu odbioru kompostownika w wyznaczonych terminach i miejscu dla mieszkańca. Ważne by była to ta sama osoba, która w urzędzie składała deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wcześniej a konieczności podpisania dokumentów i odbioru kompostownika pracownicy Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska UM Sieradz poinformują zainteresowanych telefonicznie.

Osoby zamieszkałe w n/w rejonach otrzymują kompostowniki w II turze Wydawanie kompostowników dla II tury w dniach 24-25.04.2019 r. w godz. 8.00 -19.00 na Placu Teatralnym w Sieradzu:

Rejon 2: Dolna, Górna, Kolejowa, Leśna, Letniskowa, Przyjazna, Radziminowska, Rajska, Scaleniowa, Wakacyjna, Wojska Polskiego, Wolska, Zachodnia, Zakładników.

Rejon 4: Chodkiewicza, Czarnieckiego, Hetmana Sapiehy, Jagiełły, Jana Kazimierza, Ketlinga, Kmicica, Królowej Jadwigi, Łabędzia, Nowowiejskiego, Podbipięty, Sadowa, Skrzetuskiego, Sobieskiego, Stefana Batorego, Warneńczyka, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Żółkiewskiego.

Rejon 9 pozostała część ulic: Botaniczna, Browarek, Działkowa, Jaśminowa, Oksińskiego.

Wydawanie kompostowników dla Rejonu 6: 1-go Maja, Boczna, Cegielniana, Ceramiczna, Drewniana, Droga Dąbrowska, Gliniana, Graeve, Krakowskie Przedmieście, Mała, Niska, Nowa, Południowa, Prosta, Słomiana, Spadowa, Stroma, Szkolna, Wysoka, odbędzie się 25 kwietnia w godz. 14.00 -19.00 w budynku OSP Monice ul. Krakowskie Przedmieście 156 w Sieradzu: Kompostownik jest zapakowany w pudełko kartonowe o wymiarach 95x29x41, w którym znajduje się Instrukcja jego użytkowania i złożenia. Prosimy o przybycie w wyznaczonym terminie.

W III turze w dniu 29 i 30 maja 2019r. kompostowniki otrzymają mieszkańcy z Rejonów 1,3,8. O terminie i miejscu ich odbioru poinformujemy zainteresowanych w terminie późniejszym.

Osoby, które złożyły wnioski o kompostownik do Urzędu Miasta Sieradza po 27.02.2019 r. otrzymają kompostowniki w ostatniej IV turze z uwagi na konieczność zakupu dodatkowej partii kompostowników. O terminie i miejscu ich odbioru zainteresowani zostaną poinformowani telefonicznie przez pracowników Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza. Planowany termin od 28 maja do 30 czerwca 2019 r.

Urząd Miasta Sieradza nadal przyjmuje zgłoszenia na kompostowniki. Taka informacja pozwoli oszacować kolejne zakupy, także brązowych pojemników na bioodpady (mokre odpady kuchenne) dla osób, które nie będą miały kompostowników.

Dotychczasowy system dotyczący odpadów zielonych (trawa, liście i gałęzie drzew, kora drzew) pozostanie bez zmian. Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości można będzie zagospodarować poprzez przekazanie ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4 lub do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Zielonych, funkcjonującego w okresie od marca do listopada zgodnie z harmonogramem.

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Informacja dotycząca wydawania kompostowników

26‑03‑2019 15:03:30

 

Informacja dotycząca wydawania kompostowników - I tura

Już na początku kwietnia mieszkańcy Sieradza, którzy dołączyli do programu „Kompostuj odpady” będą mogli odebrać swoje kompostowniki. W akcji Urzędu Miasta Sieradza wzięło udział 1563 osób. Zanim otrzymają pojemnik, konieczne jest podpisanie umowy i protokołu otrzymania kompostownika.

Umowę można podpisać przy odbiorze kompostownika na Placu Teatralnym w Sieradzu, w terminie zgodnym z harmonogramem. Ważne by była to ta sama osoba, która w urzędzie składała deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wcześniej o konieczności podpisania dokumentów i odbioru kompostownika pracownicy Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska UM Sieradz poinformują zainteresowanych telefonicznie.
Wydawanie kompostowników, rozłożone na trzy tury, rozpocznie się 9 kwietnia 2019 r. w godz. 8.00 -19.00 na Placu Teatralnym w Sieradzu.

HARMONOGRAM:

I tura w dniu 9 i 10 kwietnia 2019r.
II tura w dniu 24 i 25.04.2019r.
III tura w dniu 29 i 30.05.2019r.

Osoby zamieszkałe w n/w rejonach otrzymują kompostowniki w I turze:

5 (ulice: Asnyka, Broniewskiego, Brzechwy, Droga Brzezińska. Kochanowskiego, Konwaliowa, Kowalskiego, Herberta, Liliowa, Norwida, Orzeszkowej, Partyzantów, Porazińskiej, Prusa, Reja, Rodziewiczówny, Różana, Sasankowa, Sempołowskiej, Słowackiego, Struga, Kasprowicza, Szymańskiego, Targowa, Tulipanowa, Tuwima, Wyspiańskiego, Żeromskiego);

7 (ulice: 11 Listopada, 3 Maja, Aleja Grunwaldzka, Cierplikowskiego, Armii Krajowej, Bohaterów Września, Braterstwa Broni, Gen. Maczka, Górka Kłocka, Jagiellońska, Jana Pawła II, Organizacji Katyń, Paderewskiego, Reymonta, Spychalskiego, Staropolna, Strzelców Kaniowskich, Sybiraków, Św. Floriana, Taczanowskiego, Harcerska, Wincentego Wnuka, Łokietka);

9 (ulice: Akacjowa, Jasna, Krasawna, Łąkowa, Olendry Duże, Pod Skarpą, Sąsiedzka, Słoneczna, Spacerowa, Ustronna, Wesoła, Wiosenna, Witosa, Wrzosowa, Wspólna, Zielona, Złotej Jesieni);

10 (ulice: 23 Stycznia, Aleja Pokoju, Aleja Zwycięstwa, Dominikańska, Kasztanowa, Kolegiacka, Kościuszki, Krótka, Leszka Czarnego, Ogrodowa, Parkowa, Piłsudskiego, Podwale, Pogorzelskiego, Polna, Powstańców Warszawy, Pułaskiego, Rybna, Rycerska, Rynek, Sukiennicza, Szewska, Toruńska, Tysiąclecia, Warcka, Warszawska, Wodna, Wyzwolenia, Zajęcza, Zamkowa, Żabia, Żwirki i Wigury);

11 (ulice: Bazylika, Ciołkowskiego, Grodzka, Klonowa, Kopernika, Kwiatowa, Lokajskiego, Mickiewicza, Mostowa, Nenckiego, Olendry Małe, Opłotki, Orzechowa, Podrzecze, Podzamcze, Portowa, Rynek Praski, Rzeczna, Siemianowicza, Sportowa, Starowarcka, Stawowa, Stodolniana, Wąska, Wierzbowa, Wschodnia).

Kompostownik jest zapakowany w pudełko kartonowe o wymiarach 95x29x41, w którym znajduje się Instrukcja jego użytkowania i złożenia. Prosimy o przybycie w wyznaczonym terminie.

Urząd Miasta Sieradza nadal przyjmuje zgłoszenia na kompostowniki. Taka informacja pozwoli oszacować kolejne zakupy brązowych pojemników na bioodpady ( mokre odpady kuchenne). Dotychczasowy system dotyczący odpadów zielonych (trawa, liście i gałęzie drzew, kora drzew) pozostanie bez zmian. Odpady zielone powstające na terenie nieruchomości można będzie zagospodarować poprzez przekazanie ich we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ul. Dzigorzewskiej 4 lub do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Zielonych, funkcjonującego w okresie od marca do listopada zgodnie z harmonogramem.

 

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Informacja

26‑03‑2019 14:39:08

 

INFORMACJA

BĄDŹ EKO – KOMPOSTUJ ODPADY

Jesteś zainteresowany kompostowaniem odpadów?

Bądź EKO. Włącz się do nowej akcji Urzędu Miasta Sieradza! Mniej zapłacisz za odbierane odpady, wykorzystasz kompost na swoje potrzeby. Wypełnij tylko prosty wniosek i wyślij go lub przynieś do urzędu.

Urząd Miasta Sieradza przewiduje zakup kompostowników o poj. około 700 l z atestem PZH. Umożliwią one przetwarzanie odpadów zielonych i kuchennych, które są idealnym podłożem do własnych ogródków kwiatowych i warzywników.
Pojemnik wykonany będzie z wysokiej, jakości materiału, wyposażony w system napowietrzania, z możliwością regulacji dopływu powietrza w klapie. To z kolei pozwoli na utrzymanie względnie stałej wilgotności podwyższonej temperatury oraz łatwe
i wygodne usuwanie kompostownika.
Warunkiem udostępnienia bezpłatnie kompostownika na odpady biodegradowalne jest:

•    możliwość ustawienia pojemnika w takim miejscu, aby nie stwarzał uciążliwości dla mieszkańców pobliskich posesji,
•    wytwarzanie odpadów zielonych i kuchennych, które ulegać będą biodegradacji,
•    możliwość wykorzystania wytworzonego kompostu we własnym zakresie
•    zobowiązanie się do odbioru kompostownika i prawidłowej jego eksploatacji;

Osoby, które będą korzystały z przydomowych kompostowników będą zwolnione w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej.
Mieszkańców miasta Sieradza zainteresowanych udziałem w akcji „Kompostuj odpady” prosimy o wypełnienie zgłoszenia.
Do każdego kompostownika będzie dołączona instrukcja montażu, obsługi i prawidłowego użytkowania oraz informacje dotyczące jego eksploatacji.
Wypełniony i podpisany wniosek proszę odesłać na adres e-mail Urzędu Miasta Sieradza um@umsieradz.pl
lub dostarczyć w formie pisemnej na adres urzędu: Urząd Miasta Sieradza, pl. Wojewódzki 1, 98-200 Sieradz do dnia 11.02.2019r.

Kontakt tel. Laura Gwizdała 43/8266141, Urszula Pająk 43/8266139

 

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
319KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Plik pdf Informacja
22‑01‑2019 14:09:03
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
247KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie

Zgłoszenie

22‑01‑2019 14:09:49
Dokumenty:
Plik docx Zgłoszenie Kompostuj odpady - własny kompostownik.docx
28‑02‑2019 13:58:51
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document
Rozmiar:
13KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Plik pdf Zgłoszenie Kompostuj odpady - własny kompostownik.pdf
28‑02‑2019 13:58:51
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Typ dokumentu:
application/pdf
Rozmiar:
43KB
Liczba pobrań:
Trwa wczytywanie
Informacja wytworzona przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  22‑01‑2019 13:59:58
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  22‑01‑2019 13:59:58
Data ostatniej aktualizacji:
11‑04‑2019 09:32:44
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie